LETNIA PROMOCJA akcesoria od -20% do - 90% taniej!

Kod produktu: 013358

Filtry Cinema PolarPro - DJI Spark

Cena:
399 PLN
Dostępność
Wysyłka
Salon Warszawa
Salon Poznań
Salon Katowice

Powiadom mnie o dostępności

Zestaw 6 filtrów PolarPro dla drona DJI Spark zawiera wszystkie filtry Cinema Series Vivid oraz Shutter Collection. Każdy filtr wykonano z najlepszych materiałów, które pozwolą na rejestrowanie obrazu w najwyższej jakości. Nie inaczej jest z filtrami przeznaczonymi dla drona DJI Spark. W skład zestawu wchodzi 6 filtrów: ND4/PL, ND8/PL, ND16/PL, ND8, ND16 i ND32. Każdy z filtrów znajdujących się w zestawie wykonano ze szkła z powłoką przeciwodblaskową, co jest standardem w filtrach Cinema Series. Aluminium wysokiej jakości, z którego wykonano mocowanie, jest zarówno lekkie, jak i wytrzymałe. Filtry umożliwiają również inicjalizację kamery i nie ma potrzeby ich zdejmowania. Ich ciężar spełnia nie zaburza pracy gimbala. Filtry PolarPro Cinema Series są doskonałym wyborem dla operatorów, którzy chcą uzyskać maksymalną możliwą jakość oraz płynność dla swoich fotografii i filmów.

  • Filtry zaprojektowane specjalnie dla kamery modelu DJI Spark
  • Do produkcji filtrów PolarPro Cinema Series użyto szkła z powłoką przeciwodblaskową
  • Lekka konstrukcja zapewniająca płynną pracę gimbala
  • Rant filtrów został wykonany z aluminium wysokiej jakości, które jest zarówno lekkie, jak i wytrzymałe
  • Filtry są proste w użyciu. Zaprojektowano je w sposób, aby montaż i demontaż nie sprawiały problemów
  • Filtry zaprojektowano tak, aby mogły pozostać zamontowane na kamerze w trakcie rozruchu gimbala

Do czego służą filtry ND?

Głównym zastosowaniem filtra ND jest zredukowanie prędkości migawki. Zasada 180 stopni, która odnosi się do migawki i rozmycia, jest standardem w obrazie ruchomym i kinematografii. Zasada ta mówi, że prędkość migawki powinna być dwukrotnie większa od liczby klatek na sekundę po to, by każda klatka mogła przechodzić w płynny sposób. Jeżeli nagrywamy w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s, pożądana prędkość migawki wynosi 1/60. Aby osiągnąć taką prędkość na zewnątrz, zazwyczaj potrzebny będzie filtr ND. Wymagane filtry ND będą się różnić w zależności od oświetlenia. Innymi słowy: im jaśniej, tym mocniejszy filtr ND jest potrzebny. Filtry ND pomagają zmniejszyć prędkość migawki, aby stworzyć płynne nagranie w kinowej jakości.

Czy filtry PolarPro nie uszkodzą gimbala?

Wszystkie filtry firmy PolarPro są poddawane seriom testów na obciążenie gimbala. Filtry dla drona DJI Spark mieszczą się w normach dozwolonego obciążenia. Producent gwarantuje kompatybilność filtrów z kamerą drona DJI Spark i zapewnia, że nie wystąpią żadne skutki uboczne ich używania. Firma PolarPro zajmuje się wytwarzaniem filtrów dla kamer stabilizatorów i dronów już od czterech lat i doskonale wie jak wytworzyć produkt trwały i umożliwiający prawidłową pracę.

Jaka jest różnica pomiędzy filtrami Cinema Series a zwykłymi?

Filtry Cinema Series dla drona DJI Spark są wyposażone w szkło z niższym współczynnikiem załamania, co bezpośrednio wpływa na wyższą jakość zdjęcia. Oprócz tego szkło w filtrach Cinema Series jest powlekane powłokami przeciwodblaskowymi w celu zmniejszenia rozbłysków. Natomiast filtry Cinema Series Vivid Collection (również zawarte w zestawie) są dodatkowo regulowane, co pozwala operatorowi na większą kontrolę nad efektem końcowym.

Zawarte w zestawie filtry:

Filtr ND4/PL (regulowany) 0,78 g: bardzo podobny do standardowego filtra polaryzacyjnego, a dodatkowo dwukrotnie wydłuża czas otwarcia migawki. Świetnie nadaje się do wykonywania ujęć podczas świtu lub zmierzchu.

Filtr ND8/PL (regulowany) 0,78 g: jest polaryzacyjny i trzykrotnie wydłuża czas otwarcia migawki. Świetnie nadaje się do wykonywania ujęć w pochmurne lub częściowo pochmurne dni.

Filtr ND16/PL (regulowany) 0,78 g: jest polaryzacyjny i czterokrotnie wydłuża czas otwarcia migawki. Świetnie nadaje się do wykonywania ujęć w częściowo pochmurne i słoneczne dni.

Filtr ND8 (0,67 g): trzykrotnie wydłuża czas otwarcia migawki. Świetnie nadaje się do wykonywania ujęć w pochmurne lub częściowo pochmurne dni.

Filtr ND16 (0,67 g): czterokrotnie wydłuża czas otwarcia migawki. Świetnie nadaje się do wykonywania ujęć w częściowo pochmurne oraz słoneczne dni.

Filtr ND32 (0,67 g): pięciokrotnie wydłuża czas otwarcia migawki. Świetnie nadaje się do wykonywania ujęć w bardzo słoneczne dni.

FiltrRedukcja ekspozycjiZastosowanie
UV-Niweluje ilość promieniowania UV wpadającego do obiektywu.
Polaryzacyjny1,6 EVWe wszystkich warunkach, redukuje odbłyski.
ND42 EVZmierzch lub świt, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/250 s.
ND83 EVZachmurzone niebo, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/500 s.
ND164 EVCzęściowo zachmurzone niebo, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/1000 s.
ND325 EVBezchmurne niebo, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/1250 s.
ND646 EVEkstremalnie jasne otoczenie, np: słoneczny dzień, na śniegu.
ND8/PL3 EVZachmurzone niebo, gdy potrzebny jest filtr polaryzacyjny.
ND16/PL4 EVCzęściowo zachmurzone niebo, gdy potrzebny jest filtr polaryzacyjny.
ND32/PL5 EVBezchmurne niebo, gdy potrzebny jest filtr polaryzacyjny.

Wybór odpowiedniego filtra

Szukasz idealnego filtra dostosowanego do danej scenerii? Tabela znajdująca się obok ukazuje jaki typ filtra wykorzystać w danej sytuacji.

Filtr polaryzacyjny (PL / CPL) niweluje ilość odbłysków oraz zwiększa nasycenie kolorów. Dzięki zastosowaniu filtra polaryzacyjnego błękit nieba staje się ciemniejszy, możemy zobaczyć co jest pod taflą wody, a cała sceneria wygląda o wiele korzystniej.

Filtr szary (ND) Wydłuża czas otwarcia migawki kamery, pozwalając na uzyskanie bardziej kinowego efektu podczas nagrania lub wykonanie zdjęcia z długim czasem naświetlania.

Filtr UV Głównie służy do ochrony szkła obiektywu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Niweluje ilość szkodliwego promieniowania ultrafioletowego wpadającego do obiektywu.

Marka PolarPro to wysokiej jakości akcesoria, które wyróżniają się niepowtarzalnym wykonaniem oraz dbałością o szczegóły. Innowacyjne podejście oraz doświadczenie w branży foto-wideo, umożliwiły stworzenie produktów dopasowanych do potrzeb profesjonalistów. W swojej ofercie PolarPro posiada szeroki asortyment filtrów fotograficznych oraz dopasowanych akcesoriów dla dronów DJI m.in. zabezpieczenia transportowe, uchwyty i mocowania, oraz kable.