Sprawdź świąteczne obniżki do -25%DJI Ronin-S już za 2399 PLN

Kod produktu: 013378

Filtry Cinema Shutter PolarPro - DJI Spark

Cena:
199 PLN
Dostępność
Wysyłka
ARS Warszawa
ARS Poznań
ARS Katowice

Gwarancja dostawy jutro. Zamów jeszcze przez:

Szczegóły

Filtry PolarPro DJI Spark Cinema Series Shutter Collection wykonano z najlepszych materiałów, które pozwolą na rejestrowanie obrazu w najwyższej jakości. Firma PolarPro szczyci się sposobem wykonania oraz dbałością o szczegóły przy wyrobie swoich filtrów. Nie inaczej jest z filtrami przeznaczonymi dla drona DJI Spark. W skład zestawu Shutter Collection wchodzą filtry ND8, ND16 i ND32. Każdy z filtrów znajdujących się w zestawie Cinema Series Vivid Collection wykonano ze szkła z powłoką przeciwodblaskową, co jest standardem w filtrach Cinema Series. Aluminium wysokiej jakości, z którego wykonano mocowanie, jest zarówno lekkie, jak i wytrzymałe. Filtry umożliwiają również inicjalizację kamery i nie ma potrzeby ich zdejmowania. Ich ciężar spełnia też wszelkie normy obciążenia gimbala. Filtry PolarPro Cinema Series Vivid Collection są doskonałym wyborem dla operatorów, którzy chcą uzyskać maksymalną możliwą jakość oraz płynność dla swoich fotografii i filmów.

  • Filtry zaprojektowane specjalnie dla DJI Spark
  • Zestaw obejmuje trzy filtry Cinema Series: ND8, ND16 i ND32
  • Filtry są wykonane ze szkła HD firmy PolarPro w celu uzyskania ostrego obrazu
  • Aluminiowy rant AirFrame jest lekki, a jednocześnie trwały
  • Łatwa w użyciu dociskowa konstrukcja umożliwia szybką instalację i demontaż
  • Mogą być umieszczone na gimbalu podczas inicjacji urządzenia

Do czego służą filtry ND?

Głównym zastosowaniem filtra ND jest zredukowanie prędkości migawki. Zasada 180 stopni, która odnosi się do migawki i rozmycia, jest standardem w obrazie ruchomym i kinematografii. Zasada ta mówi, że prędkość migawki powinna być dwukrotnie większa od liczby klatek na sekundę po to, by każda klatka mogła przechodzić w płynny sposób. Jeżeli nagrywamy w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s, pożądana prędkość migawki wynosi 1/60. Aby osiągnąć taką prędkość na zewnątrz, zazwyczaj potrzebny będzie filtr ND. Wymagane filtry ND będą się różnić w zależności od oświetlenia. Innymi słowy: im jaśniej, tym mocniejszy filtr ND jest potrzebny. Filtry ND pomagają zmniejszyć prędkość migawki, aby stworzyć płynne nagranie w kinowej jakości.

Czy filtry PolarPro nie uszkodzą gimbala?

Wszystkie filtry firmy PolarPro są poddawane seriom testów na obciążenie gimbala. Filtry dla drona DJI Spark mieszczą się w normach dozwolonego obciążenia. Producent gwarantuje kompatybilność filtrów z kamerą drona DJI Spark i zapewnia, że nie wystąpią żadne skutki uboczne ich używania. Firma PolarPro zajmuje się wytwarzaniem filtrów dla kamer stabilizatorów i dronów już od czterech lat i doskonale wie jak wytworzyć produkt trwały i umożliwiający prawidłową pracę.

Jaka jest różnica pomiędzy filtrami Cinema Series a zwykłymi?

Filtry Cinema Series dla drona DJI Spark są wyposażone w szkło z niższym współczynnikiem załamania, co bezpośrednio wpływa na wyższą jakość zdjęcia. Oprócz tego szkło w filtrach Cinema Series jest powlekane powłokami przeciwodblaskowymi w celu zmniejszenia rozbłysków.

Zawarte w zestawie filtry:

Filtr ND8 (0.67g): zalecany do używania w dni pochmurne oraz częściowo pochmurne, gdy chcemy trzykrotnie zmniejszyć czas otwarcia migawki.

Filtr ND16 (0.67g): zalecany do używania w częściowo pochmurne lub słoneczne dni, gdy chcemy czterokrotnie zmniejszyć czas otwarcia migawki.

Filtr ND32 (0.67g): zalecany do używania w bardzo słoneczne dni, gdy chcemy pięciokrotnie zmniejszyć czas otwarcia migawki.

Filtr
Redukcja ekspozycji
Zastosowanie
UV
-
Niweluje ilość promieniowania UV wpadającego do obiektywu.
Polaryzacyjny
1,6
We wszystkich warunkach, redukuje odbłyski.
ND4
2
Zmierzch lub świt, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/250 s.
ND8
3
Zachmurzone niebo, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/500 s.
ND16
4
Częściowo zachmurzone niebo, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/1000 s.
ND32
5
Bezchmurne niebo, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/1250 s.
ND64
6
Ekstremalnie jasne otoczenie, np: słoneczny dzień, na śniegu.
ND8/PL
3
Zachmurzone niebo, gdy potrzebny jest filtr polaryzacyjny.
ND16/PL
4
Częściowo zachmurzone niebo, gdy potrzebny jest filtr polaryzacyjny.
ND32/PL
5
Bezchmurne niebo, gdy potrzebny jest filtr polaryzacyjny.

Wybór odpowiedniego filtra

Szukasz idealnego filtra dostosowanego do danej scenerii? Tabela znajdująca się obok ukazuje jaki typ filtra wykorzystać w danej sytuacji.

Filtr polaryzacyjny (PL / CPL) niweluje ilość odbłysków oraz zwiększa nasycenie kolorów. Dzięki zastosowaniu filtra polaryzacyjnego błękit nieba staje się ciemniejszy, możemy zobaczyć co jest pod taflą wody, a cała sceneria wygląda o wiele korzystniej.

Filtr szary (ND) Wydłuża czas otwarcia migawki kamery, pozwalając na uzyskanie bardziej kinowego efektu podczas nagrania lub wykonanie zdjęcia z długim czasem naświetlania.

Filtr UV Głównie służy do ochrony szkła obiektywu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Niweluje ilość szkodliwego promieniowania ultrafioletowego wpadającego do obiektywu.

Marka PolarPro to wysokiej jakości akcesoria, które wyróżniają się niepowtarzalnym wykonaniem oraz dbałością o szczegóły. Innowacyjne podejście oraz doświadczenie w branży foto-wideo, umożliwiły stworzenie produktów dopasowanych do potrzeb profesjonalistów. W swojej ofercie PolarPro posiada szeroki asortyment filtrów fotograficznych oraz dopasowanych akcesoriów dla dronów DJI m.in. zabezpieczenia transportowe, uchwyty i mocowania, oraz kable.