Zobacz wszystkie produkty

ZENMUSE X4S

kamera

Jaka jest różnica pomiędzy DJI Zenmuse X5S a DJI Zenmuse X4S?
Podczas gdy obie kamery wykonują zdjęcia o rozdzielczości 20 megapikseli, X4S wyposażony jest w 1-calową matrycę CMOS Exmor R i stały obiektyw, zaprojektowany specjalnie do umieszczenia matrycy i silnika przetwarzania obrazu. Ponadto X4S nagrywa wideo o rozdzielczości 4K w formatach H.264 i H.265.

DJI Zenmuse X5S posiada matrycę M4/3 i wymienne mocowanie obiektywu dla soczewek M4/3. W połączeniu z wewnętrznym systemem przetwarzania obrazu CineCore 2.0 pochodzącego z Inspire 2 DJI Zenmuse X5S może nagrywać wideo w formatach H.264 i H.265, a także CinemaDNG i Apple ProRes. Dzięki temu DJI Zenmuse X5S nadaje się do szerokiej gamy profesjonalnych zastosowań w produkcji filmowej i produkcji telewizyjnej.
Jak DJI Zenmuse X4S różni się od DJI Zenmuse X3?
DJI Zenmuse X4S różni się od DJI Zenmuse X3 w następujący sposób:

a. Matryca DJI Zenmuse X4S została zmodernizowana na 1-calową i 20-megapikselową, co oznacza mniej szumów, większy zakres dynamiki i większą wyrazistość kolorów. Dla porównania DJI Zenmuse X3 wyposażony jest w 1/2,3-calowy, 12-megapikselową matrycę.

b. Obiektyw wysokiej rozdzielczości DJI Zenmuse X4S jest wyjątkowo kompaktowy i wyposażony w ręcznie regulowaną przesłonę, szybki autofokus oraz Leaf Shutter.

c. Poza zdjęciami o rozdzielczości 20 megapikseli, X4S może również nagrywać obraz w rozdzielczości 4096 x 2160/60 fps i obsługuje maksymalny przepływ danych 100 Mb / s, a także kodowanie w formacie H.265, co zapewnia doskonałą jakość obrazu.
Czy mogę używać DJI Zenmuse X4S oddzielnie jako autonomicznej kamery?
Nie. DJI Zenmuse X4S musi być używany z DJI Inspire 2. W przyszłości będą obsługiwane dodatkowe produkty.
Czy należy zdjąć osłonę obiektywu?
Nie. Osłona obiektywu chroni obiektyw przed brudem i uszkodzeniem.
Jak korzystać z funkcji Auto Focus (AF)?
Wyposażony w funkcję szybkiego AF, DJI Zenmuse X4S ma zasięg ustawienia ostrości od 1m do nieskończoności. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecamy ustawienie ostrości przed rozpoczęciem fotografowania. W tym celu otwórz aplikację DJI GO i dotknij ekranu, aby ustawić ostrość (najpierw możesz zmienić tryby Focus lub Metering). Skupienie na wzorzystym obszarze sprawia, że AF jest szybszy i dokładniejszy.
Jakiego rodzaju tryby ekspozycji są obsługiwane przez DJI Zenmuse X4S?
DJI Zenmuse X4S posiada regulowaną przesłonę i obsługuje cztery tryby ekspozycji: Program (P), Aperture Priority (A), Shutter Priority (S) and Manual (M).
Czy DJI Zenmuse X4S ma funkcję powiększania?
Nie. DJI Zenmuse X4S nie obsługuje zoomu optycznego.
Jak korzystać z migawki listkowej?
Migawka listkowa w DJI Zenmuse X4S automatycznie zadziała, gdy prędkość migawki będzie wolniejsza niż 1/2000s. Migawka listkowa pozwala pozbyć się efektu zniekształcenia tzw. rolling shutter i zapobiega rozmyciu się obrazu podczas wykonywania zdjęć szybko poruszającym się obiektom.
Czemu kodek H.265 jest lepszy od H.264?
H.265 jest nowym standardem kompresji wideo zgodnym z H.264. H.265 posiada 50% więcej informacji, lepszą wydajność kompresji i niższy stopień wykorzystania pasma. Pamiętaj, że do odtwarzania lub dekodowania filmu H.265 potrzebujesz uaktualnionego urządzenia.
Czy DJI Zenmuse X4S obsługuje formaty wideo CinemaDNG i Apple ProRes?
Nie. DJI Zenmuse X4S nie obsługuje żadnego z tych formatów.
image/svg+xml

Zapraszamy do oglądania filmów instruktażowych na naszym kanale YouTube.