Kod produktu: 011496

DJI Zenmuse Z30

OFERTA INDYWIDUALNA

Dostępność
Wysyłka
Salon Warszawa
Salon Poznań
Salon Katowice

Gwarancja dostawy jutro. Zamów jeszcze przez:

Potężny zoom i możliwości

Zenmuse Z30 to pierwsza na rynku zintegrowana kamera DJI z optycznym zoomem x30 i zoomem cyfrowym x6, co daje łączne powiększenie na poziomie 180x. Stworzona do współpracy z quadrocopterem Matrice 100 i hexacopterem Matrice 600. Bezzałogowe statki powietrzne szybko stają się istotnymi narzędziami dla przedsiębiorstw wymagających wydajnego gromadzenia kluczowych informacji. Zenmuse Z30 oferuje niespotykane możliwości uchwycenia obrazu ze znacznej odległości. Dystans od obiektu pozwala na szybkie pozyskanie danych i niweluje ryzyko uszkodzenia mienia czy zrobienia krzywdy ludziom. Kamera jest gotowa do pracy do razu po wyciągnięciu z pudełka i zapewnia dostęp do wszystkich inteligentnych funkcji DJI.

TAPZOOM

Funkcja TapZoom ułatwia proces pozyskiwania danych, pozwalając na wycentrowanie kamery na dowolnym elemencie obrazu poprzez wskazanie go. Zenmuse Z30 automatycznie ustawia długość ogniskowej, aby pokazać powiększony obraz celu.

Stabilizacja

Znaczne przybliżenie oznacza wizualne wzmocnienie każdego ruchu kamery, dlatego też stabilizacja jest kluczowa. Z30 posiada technologię stabilizacji gimbala firmy DJI o dokładności 0.01° przy zachowanej precyzji kontroli. Pozwala to na inspekcje ze znacznej odległości bez znacznej straty jakości.

Inspekcje stacji przekaźnikowych

Zamiast wspinać się na stacje przekaźnikowe, wystarczy wykorzystać Zenmuse Z30 do wydajnej i szybkiej inspekcji z daleka. Operator platformy latającej wyposażonej w kamerę Z30 może przesyłać obraz na żywo do inżyniera, znajdującego się gdziekolwiek na świecie. Dzięki komunikacji na żywo, inżynier z operatorem mogą współpracować w celu jak najszybszego wykrycia nieprawidłowości. Platforma wyposażona w kamerę Zenmuse Z30 jest w stanie pracować w bezpiecznej odległości od zakłóceń generowanych przez pole elektromagnetyczne stacji przekaźnikowej. Możliwe jest wykorzystanie trybów inteligentnych aplikacji DJI GO, takich jak Point of Interest, aby ustalić okrąg przelotu platformy wokół stacji, przy ciągłym zachowaniu jej w kadrze. Po ustaleniu trasy można się skupić na wycentrowaniu kamery i kontroli przybliżenia lub przeprowadzić inspekcję na żywo.

Inspekcja turbin wiatrowych

Podczas inspekcji turbiny wiatrowej największym wyzwaniem jest zbliżenie się do struktury na odległość wystarczającą do wykrycia - często milimetrowych - uszkodzeń, które grożą redukcją wydajności śmigła. Podczas korzystania z normalnych kamer, wymagane jest zbliżenie się na odległość nawet jednego metra, aby zobaczyć wszystkie detale. Grozi to rozbiciem się o turbinę, czego skutkiem może być zarówno rozbicie sprzętu jak i uszkodzenie turbiny. Korzystając z kamery Zenmuse Z30, operator jest wstanie utrzymać bezpieczny dystans od turbiny i dokładnie widzieć stan jej elementów. Z racji faktu, że nagłe porywy wiatru w pobliżu turbin mogą wpłynąć na precyzję sterowania platformą lotniczą, możliwość przeprowadzenia inspekcji z większej odległości daje operatorowi większy margines błędu i pomaga unikać kolizji. Z zaawansowanymi funkcjami śledzenia, trudność jednoczesnego lotu i sterowania kamerą jest zniwelowana ze względu na możliwość automatycznego utrzymywania turbiny w kadrze. W trybie Point of Interest można również ustalić trasę lotu po okręgu w określonej odległości z kamerą skierowaną na obiekt.

Pożarnictwo

Strażacy podczas akcji muszą mieć dokładne informacje, a podstawie których opierają swoje działania. Używając platformy z kamerą Zenmuse Z30, grupy ratownicze są w stanie znacznie zwiększyć prędkość operacji i dokładność pozyskanych danych. Przy standardowej ogniskowej, szeroki kąt Z30 daje przegląd całego terenu działań. Kiedy potrzebna jest dokładniejsza perspektywa, funkcja TapZoom pozwala na natychmiastowe przybliżenie na wymagany obszar.